Tadeusz Cieślak – wernisaż wystawy obrazów pt. “Mój pejzaż” – 2 lipca 2021

“Witamy Państwa w Galerii Podlaskiej, w ten przepiękny dzień wernisażu malarstwa Tadeusza Cieślaka, mamy nadzieję, że tak piękny i sprzyjający oglądaniu obrazów będzie cały miesiąc tej wystawy.

Nie na darmo mówimy o pięknie, mówią też o nim dawne definicje sztuki i artysty, o pięknie, zachwycie i udostępnianiu przez artystę tego piękna w swoich dziełach, co nasz kolega – Tadeusz Cieślak stara się gorliwie wypełniać.

Niektóre środowiska naukowe, i pozanaukowe, propagują tezę, że piękne jest to, “co mi się podoba”, ale nie dlatego ta wystawa ma tytuł “Mój pejzaż”. Owszem, mamy na obrazach Tadeusza Cieślaka to, co mu się podoba, ale nie są to ulotne z modą landszafty, czy tanie błyskotki, malarz sięga do samego serca ponadczasowej natury, a przede wszystkim, Pan Tadeusz chce przekazać w swoich obrazach zachwyt czystą naturą naszego regionu jak najuczciwiej potrafi, niemal, jak pisał na swoich obrazach malarz niderlandzki Jan Van Eyck – “Tak, jak potrafię”. A to właśnie, jest głównym celem wszystkich artystów”

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.