Warsztaty „Instalacja, obiekt, performance”

Tegoroczne wydarzenie, jakim jest „Park Sztuki – działania artystyczne w Parku Radziwiłłowskim” otrzymał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura-Interwencje 2021”.
Został również objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Biała Podlaska Pana Michała Litwiniuka.
Partnerem projektu jest IV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej.

Pierwszym wydarzeniem tegorocznej edycji programu Parku Sztuki były warsztaty  „Instalacja, obiekt, performance”, adresowane do młodzieży  licealnej z klas plastycznych oraz artystycznych z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej,  które odbyły się 4 września 2021 r. w Bialskim Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej. 
Warsztaty przeprowadził Łukasz Głowacki, malarz, artysta sztuki performance, autor obiektów, instalacji artystycznych i filmów video.
Absolwent Wydziału Malarstwa i Grafiki w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku, gdzie uzyskał dyplom w 1990 r., w pracowni profesora Kazimierza Ostrowskiego i profesora Hugona Lasockiego. Pracuje w Liceum Plastycznym im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.