Adam Wyżlic – Malarstwo “Jurhresum” / Fotografia “AquaPol” & “Bad Trip – Zła podróż” – 4 listopada 2022

Adam Wyżlic urodził się w 1972 roku. Jest absolwentem studiów Magisterskich na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego (dyplom w 2017 roku w pracowni Fotografii prof. Janusza Połom dyplom pt: „BAD TRIP – ZŁA PODRÓŻ” oraz Pracowni malarstwa dr Marzeny Huculak aneks do dyplomu ”K13” . oraz absolwentem studiów licencjackich na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w pracowni projektowania komputerowego prof. Piotra Obarka Dyplom pt: „POLITYKA” 2015 r.

Malarz, Grafik, Fotograf, Rysownik, Rzeźbiarz.

Twórczość artystyczną autor traktuje jako pasję. Tworzy nie tylko dla przyjemności. Za swój wielki skarb uważa publiczność, której sugestie są dla niego bardzo ważne, pozwalają na dynamiczny rozwój artystyczny. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych na Starym Mieście w Olsztynie poznał artystę, który uwielbiał malować tamtejsze kamieniczki, jak się później okazało był to Jan Przełomiec. Robił to niemal codziennie. Cenne uwagi malarza nakreśliły własną artystyczną drogę młodego adepta sztuki. Wtedy też powstały pierwsze prace.  W 2014 roku, jedną, śmiałą kreską, stworzył postać o groteskowym wyglądzie. Następnie drugą, trzecią i kolejne… Tak powstała seria rysunków zatytułowana „Ludziki”. Dziś Adam Wyżlic ma na swoim koncie kilkanaście wystaw indywidualnych (m.in. w Ostródzie, Olsztynie, Dobrym Mieście, Szczytnie, Warszawie, Krakowie, Kwidzyń, Serocku, Ornecie, Kudowa Zdrój . ) i pięćdziesiąt zbiorowych, podczas których prezentował rysunek, malarstwo, grafikę, plakat i fotografię. Bierze udział w konkursach m.in. w BWA w Olsztynie na plakat “Rok Feliksa Nowowiejskiego” (2016) oraz udział X Olsztyńskie Biennale Sztuki – o medal prezydenta Olsztyna (2017) VIII Triennale malarskie z Martwa Naturą Konkurs malarski z martwą naturą BWA Sieradz, Przygodzickie Biennale sztuki RETROSPEKTYWA VOL2 2019. 14.MIĘDZYNARODOWY JESIENNY SALON SZTUKI” w BWA Ostrowiec Świętokrzyski 2019 r. , oraz w plenerach malarskich i fotograficznych. I nagroda Manewry fotografii WMSF blur 2015

Jest członkiem grup artystycznych: 777 ART. GRUPA 2019 r. ,Warszawskie Stowarzyszenie Plastyków 1058. (27 11 2018 ). Solife’ys art. Grupa artystyczna( 2017 r.- 2018r.) , KPA „Sąsiedzi“ działającego przy MOK Olsztyn (od 2014), Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Fotograficznego „Blur” (od 2015) , Związku Plastyków Warmii i Mazur (2015).

FOTOGRAFIA ARTYSTYCZNA

BAD TRIP – ZŁA PODRÓŻ”

Narkotyczna wyprawa do wnętrza człowieka. Opowieść o cierpieniu, braku akceptacji przez rówieśników, jak i czasem przez samego siebie. Po zażyciu środków nie potrafimy ocenić obecnej chwili, ani fizycznych zachowań. Sądzimy, że jesteśmy w lepszym i piękniejszym świecie, co jest złudzeniem. W wizjach osób w stanie narkotycznego uniesienia rzeczywisty świat może wydawać się zły, lecz pomimo wszystko, zawsze musimy dążyć do dobra.

AQUAPOL”

Zdjęcia wykonane na Warmii centralnej, gdzie znajduje się wiele akwenów wodnych. Można wyjść na spacer z domu, przejść kilka przecznic miejskich i znaleźć się nad pięknym jeziorem znajdującym się w samym centrum miasta lub niedaleko. W takiej okolicy mieszka autor. Istnieje tutaj samo piękno. Oby się nigdy nie skończyło…

MALARSTWO

Cykl malarski pod nazwą „Iurhhresum” to obrazy abstrakcyjne na płótnie o wymiarach 120 cm x 80 cm z lat 2016 do 2020. Interpretacja obrazów jest dowolna. Wszystko, co zobaczymy w zależności jak i z której strony spojrzymy, wtedy nasza wyobraźnia sama ułoży opowieść.

Zamieszczam również obrazy pochodzące z cykli „Yutrebiumpodesy” oraz „Rtyedumolsdetymnok” , o wymiarach 70 cm x 50 cm.

Adam Wyżlic

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.