4. Paweł Dobrowolski

Paweł Dobrowolski (Radom)
Urodzony w 1992 roku w Radomiu. Absolwent Wydziału Grafiki na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w 2018 roku oraz pedagogicznego studium podyplomowego GODN w 2019 roku. Zawodowo nauczyciel oraz artysta. Uczestnik wielu wystaw zbiorowych, m. in. Szlachetna Paczka – Sztuka Teraz w 2018 roku w Muzeum Narodowym w Krakowie, oraz wystaw indywidualnych, m.in. “No World Order” w galerii Lukka w Warszawie w 2021 roku. Wiele wystaw zbiorowych w ramach plenerów, np. w Platerowie, oraz w ramach pracowni, np. Nowy Grunt w Pracowni Wschodniej w Warszawie w marcu 2021, lub w grupie grafików Kissprint. Zajmuje się nauczaniem grafiki
projektowej w liceum, a także maluje obrazy, murale, robi tatuaże, ceramikę, projektuje logo, komponuje muzykę itd.

Projekt „Trąby”. „Punktem wyjściowym mojego projektu jest herb Radziwiłłów przedstawiający rozchodzące się promieniście 3 trąby. Herb ten jest atrakcyjny zarówno jako kształt oraz i symbolicznie, pozwalając na własną interpretację. 3 promieniście ułożone sylwetki trąb chciałbym umieścić tak, by punkt centralny herbu był na szczycie wzgórza. Każda z trąb miałaby rozmiar około 6 metrów wzdłuż i byłaby umieszczona na płasko na trawie. Każda z nich byłaby wykonana z 3 materiałów, ułożonych od środka herbu w następującej kolejności:

  • luster (odbicie nieba, symbolu światła, idei, męskości i świętości)
  • czerwonych płytek ceramicznych (symbol gliny, ciała, człowieka, zbudowania czegoś w zgodzie z własnymi potrzebami)
  • czarnej ziemi (symbol płodności ale również i mądrości, cykliczności istnienia oraz historii)
    Na szczycie, w punkcie centralnym pomiędzy trąbami mam zamiar rozstawić na ziemi syntezatory muzyczne i wydobywać z nich różne dźwięki, tworząc w ten sposób abstrakcyjną muzykę ambient.”

Komentarze są wyłączone.