O nas

WSTĘP DO GALERII BEZPŁATNY

pon. – pt. 9.00 – 16.00
ndz. 11.00 – 16.00

W soboty galeria nieczynna

Galeria mieści się w budynku z pocz. XX w. należącym do zabytkowego zespołu architektoniczno-parkowego. Powstała w 1983 roku jako Biuro Wystaw Artystycznych. Od 1994 roku pod nazwą Galeria Podlaska była częcią Ośrodka Pracy Twórczej, od 2001 roku Miejskiego Ośrodka Kultury, a od roku 2012 Bialskiego Centrum Kultury.

W 2006 r. galeria przeszła gruntowny remont. Wyburzone zostały m.in. filary wspierające stropy w górnym i dolnym pomieszczeniu, co znacznie poprawiło widoczność.

Galeria Podlaska organizuje wystawy indywidualne profesjonalnych twórców polskich i zagranicznych o ugruntowanej pozycji na rynku sztuki. Promuje również twórczość miejscowych artystów. Organizuje plenery i spotkania oraz prowadzi działalność edukacyjną (pokazy filmów wideo, warsztaty plastyczne, wykłady). Wydaje katalogi i inne formy promujące autorów wystaw.

Posiada szeroką dokumentację wydarzeń i wernisaży (od 1994 r.) w kronice oraz na nośnikach elektronicznych, album starych zdjęć z Białej Podlaskiej a także pisma o sztuce: „Exit” , “Arteon” i „Art&biznes”.

PLAN GALERII

Komentarze są wyłączone.