ROK 2018

  • ROK 2018

ANNA RÓŻYCKA – Urodzona w Lublinie 19.09.1985. Rzeźbiarka, autorka instalacji, rysunków, obiektów meblarskich i wideo. W 2005 roku ukończyła liceum plastyczne w Nałęczowie w specjalizacji meblarstwo i design. W 2012 uzyskała dyplom Wrocławskiej ASP na wydziale rzeźby. Krzysztof Marchlak Zajmuje się głównie malarstwem, fotografią, tworzy instalacje. Ciało i jego organiczność oraz psychika człowieka wraz z jego ulotnością i obecnością w postaci pamięci, w różnych proporcjach znajdują odzwierciedlenie w jego pracach.

Sylwester Ambroziak urodził się w 1964 roku w Łowiczu. Studiował na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, dyplom w pracowni prof. Grzegorza Kowalskiego w 1989 r. Swoje prace prezentował na ponad dziewięćdziesięciu wystawach indywidualnych oraz brał udział w ponad stu czterdziestu wystawach zbiorowych w Polsce i na świecie. Był wielokrotnym stypendystą między innymi Fundacji Notoro i Centrum Rzeźby Polskiem w Orońsku, Fundacji Kultury czy Kulczyk Foundation. Trzykrotnie nominowano go do nagrody „Paszporty Polityki” w 1994, 1999 i 2008 roku.

Studia odbył na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, uzyskując dyplom w1983 r. Obecnie pracuje na stanowisku profesora. W roku 1991 zainicjował działalność autorskiej galerii „Nad Wisłą” w Toruniu, która funkcjonuje do chwili obecnej. Zorganizował w niej ponad 180 wystaw. Współzałożyciel Fundacji Praktyk Artystycznych „i…” zajmującej się ogólnopolskimi projektami artystycznymi. W 2007 roku powołał do życia Festiwal Perfromance „Koło Czasu”, który od 2010 roku jest imprezą międzynarodową i odbywa się w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Autor koncepcji Interdyscyplinarnych Spotkań Studentów „Giartino – Ogród Sztuki”, realizowanych w Toruniu. Od 2016 roku kurator Galerii NURT w Okręgu Toruńskim ZPAP. Zajmuje się obiektem, tkaniną, malarstwem i performance.Jest autorem ponad 60 wystaw indywidualnych, brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą.

Artur Kulik. Jest samoukiem. Urodzony w Kłodzku na Dolnym Śląsku. Emerytowany pilot wojskowy. Żonaty, troje dzieci. Uprawiał malarstwo abstrakcyjne, projektowanie graficzne (plakaty, stemple okolicznościowe dla Poczty Polskiej), linoryt. Od roku 2012 był członkiem Fotoklubu Podlaskiego, brał aktywny udział w wystawach fotograficznych a także projektował plakaty wystaw dorocznych fotoklubu. W tym czasie uprawiał fotomontaż i malarstwo cyfrowe. W 2013 roku został wyróżniony srebrnym medalem na XVII Biennale Plakatu Fotograficznego w Płocku. Cały 2016 rok poświęcił na malowanie akrylowych obrazów z pogranicza abstrakcji i surrealizmu. Obecna wystawa jest czwartą indywidualną. Są to najnowsze prace fakturowe wykorzystujące różnorodne techniki i materiały. Tytuł wystawy „Obiekty” sugeruje etap przejściowy między obrazem a rzeźbą. Obecnie stawia pierwsze kroki w dziedzinie ceramiki artystycznej.

Urodziła się w 1959 roku w Czeladzi. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Katowicach. Studiowała na Uniwersytecie Śląskim na Wydziale Artystycznym w Cieszynie. Dyplom w zakresie malarstwa sztalugowego uzyskała w pracowni prof. Jagody Adamus i dr Adama Molendy. W 2011 ukończyła studia podyplomowe w zakresie malarstwa w pracowni prof. Teresy Kotkowskiej-Rzepeckiej oraz unikatowego papieru czerpanego pod kierunkiem dr hab. Małgorzaty Buczek-Śledzińskiej, na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. J. Matejki w Krakowie. W 2017 roku uzyskała stopień doktora sztuki na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków okręg katowicki. Zrealizowała 30 indywidualnych wystaw malarstwa oraz obiektów z unikatowego papieru czerpanego z materii organicznej. Uczestniczyła w około 80 prezentacjach zbiorowych w kraju i za granicą m. in. USA, Rosji, Francji, Niemczech, Anglii. Zajmuje się malarstwem sztalugowym i tworzy autorski, unikatowy papier ręcznie czerpany.

KAJA GROMADZKA ur. 01.10.1987 r. w Białej Podlaskiej. Uczęszczała do Liceum Plastycznego w Nałęczowie na kierunku meblarskim, ukończyła Liceum Plastyczne w Zamościu w 2008 roku. (kierunek scnycerski) Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na wydziale Sztuk Wizualnych. Dyplom zawodowy uzyskała w 2014 r. w pracowni Lalki i Scenografii w Filmie Animowanym pod kierunkiem dr hab. Marka Skrobeckiego. Dyplom artystyczny w 2014, w pracowni Grafiki Warsztatowej pod kierunkiem prof. Grzegorza Chojnackiego, z graficznych technik wypukłych (drzeworyt, linoryt). Zajmuję się: SCENOGRAFIĄ, REKWIZYTAMI, filmowaniem, montażem, ANIMACJA 3D, 2D oraz MODELOWANIEM realnych modeli przestrzennych, fotografią, oświetleniem, projektowaniem kostiumów - MOJE PRACE ZWIĄZANE SĄ z koncepcyjnym twórczym myśleniem.

W Galerii górnej obejrzeliśmy wystawę malarstwa - "Martwa natura" Janusza Maraśkiewicza (historyk sztuki, badacz architektury, konserwator zabytków). Maluje on obrazy do powieszenia na ścianie, po to, by radowały "zwykłością" formy, czyniąc zadość potrzebom barwy i rzeczywistego kształtu, z układu kolorów tworząc "przyjemny" widok dla wzroku ludzkiego.

Wernisaż wystawy malarstwa Romana Pieńkowskiego za nami. Na to wydarzenie przyszło wielu zainteresowanych. Nie ma co ukrywać, że było bardzo tłoczno. Nie zabrakło łez wzruszenia, wielu uśmiechów, prezentów oraz zdjęć pamiątkowych. A przede wszystkim niesamowitych obrazów oraz pejzaży.

7 grudnia 2018 r. w Galerii Podlaskiej BCK została otwarta wystawa twórczości bialskiego środowiska plastycznego pt.: „Trzy”. Temat wystawy pozostawiał uczestnikom wystawy pełną swobodę w interpretacji jego znaczenia. Mimo wspólnego mianownika, powstały dzieła bardzo oryginalne, prezentujące 27 różnych postaw artystycznych. W wystawie udział wzięli: Ewa Borowska, Paweł Cajgner, Elżbieta Centkowska, Jacek Centkowski, Edyta Drobysz, Maciej Falkiewicz, Jacek Gałczyński, Mirosław Gromada, Kaja Gromadzka, Marek Jędrych, Sylwia Kalinowska, Adam Korszun, Danuta Koszołko, Piotr Kowieski, Dorota Kulicka, Artur Kulik, Jolanta Kuśmierz, Magdalena Kuźmiuk, Janusz Maksymiuk, Janusz Maraśkiewicz, Renata Owczaruk, Roman Pieńkowski, Mieczyslaw Skalimowski, Renata Sobczak, Jarosław Struk, Magdalena Wójcik oraz Agnieszka Wołosowicz. Wystawę można oglądać do 2 stycznia 2019 roku.

Komentarze są wyłączone.