W 2015 r. założyła i prowadzi pracownię grafiki warsztatowej oraz jest instruktorem w pracowni fotografii MOK, w Międzyrzecu Podlaskim. Zajmuje się grafiką warsztatową, projektową, rysunkiem fotografią, obiektem w przestrzeni. Udział w wielu międzynarodowych plenerach artystycznych oraz seminariach naukowych. W dorobku artystycznym 10 wystaw indywidualnych i ponad 30 zbiorowych.
53 Zdjęć
Urodzony w 1955 r. w Nałęczowie. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Sztuk Plastycznych w Nałęczowie, Politechnikę Warszawską, Instytut Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie, dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Rzeźby prof. Sławomira Mieleszki, studia podyplomowe na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Architektury Wnętrz. Zajmuje się malarstwem i rzeźbą. Nauczyciel w Liceum…
21 Zdjęć
Tytuł wystawy „Malarstwo jest malarstwem jest malarstwem jest malarstwem” jest parafrazą wersu Gertrudy Stein „Róża jest różą jest różą jest różą”. Czy trzeba mówić, że malarstwo jest malarstwem? Tak. Czy trzeba było pisać, że róża jest różą? Przecież to oczywiste, ale nie do końca. Wybór obrazów na wystawie to malarstwo – czyli w moim rozumieniu gatunki od wieków w tej dziedzinie sztuki istniejące: kilka portretów, pejzaże (w tym weduty – na przykład obłażąca z tynku kamienica), kompozycje figuratywne, scena rodzajowa, czyli picie piwa przy barze. Łączy te obrazy pewna monochromatyczność, celowe ograniczenie gamy barwnej, tworzy się z tego pewien nastrój, w kilku przypadkach przełamany ostrzejszym kolorem.
35 Zdjęć
08 marca w Galerii Podlaskiej w Białej Podlaskiej miał miejsce wernisaż rysunków Marceliny Żurek. Marcelina Żurek jest uczennicą II klasy klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Emilii Plater w Białej Podlaskiej. Rysowaniem zajmuje się już od dziecka. Od dziesięciu lat jest członkiem koła plastycznego „GWASZ” działającym przy Bialskim Centrum Kultury. Jej prace…
52 Zdjęć
02 lipca w Galerii Podlaskiej odbyło się spotkanie z Krzysztofem Dydo, autorem wystawy pt. “Mistrzowie Polskiego Plakatu”, którą oglądać można było w bialskiej galerii od 08 czerwca do 03 lipca. Na wystawie zaprezentowane było kilkadziesiąt plakatów, stworzonych przez powojennych polskich artystów . Od twórców „polskiej szkoły plakatu” poprzez ich wychowanków, do najmłodszego…
22 Zdjęć
7 czerwca o godz. 19.15 rozpocznie się PARK SZTUKI – działania artystyczne w parku Radziwiłłowskim. Potrwa do niedzielnego wieczora. Jak podkreślają artyści z bialskich galerii, zazwyczaj dzieło sztuki powstaje w zaciszu pracowni, a następnie jest przenoszone przez artystę do galerii i tam prezentowane. Są jednak artyści, którzy uważają, że jest to sytuacja nienaturalna, sztuczna i próbują realizować swoje dzieła bezpośrednio w miejscu, gdzie będą eksponowane. Mało tego, inspiracją do powstania rzeźby/instalacji/obiektu/akcji jest zastane miejsce, jego historia, zastana sytuacja przestrzenna. Ono determinuje działanie artysty. Dzieło jest w ten sposób nierozerwalnie związane z tym miejscem. Przeniesione w inny czas i przestrzeń traci swoją tożsamość lub zmienia swój sens. Obecny zabytkowy Park Radziwiłłowski w Białej Podlaskiej to teren dawnego zamku Radziwiłłów, położony blisko centrum miasta. Do dzisiaj przetrwały niektóre budynki, wały ziemne, resztki wyschniętych fos. W ostatnich latach Park został poddany pracom rewitalizacyjnym i stał się atrakcyjnym miejscem wypoczynku mieszkańców. Po raz pierwszy do tego miejsca zaproszono artystów w 1995 r., spotkania były kontynuowane w latach: 1998, 2004, 2007, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018. Wydarzenie na trwałe już wpisało się w krajobraz kulturalny miasta. W tym roku swoje projekty nadesłało 27 artystów z całej Polski, z których wybrano 16 osób.
416 Zdjęć
Międzynarodowy Konkurs na Rysunek im. M. E. Andriollego został zorganizowany w Nałęczowie w listopadzie 2018 r. przez Nałęczowski Ośrodek Kultury i Towarzystwo Przyjaciół Nałęczowa pod patronatem Burmistrza Nałęczowa Andrzeja Ćwieka. Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego był artysta grafik dr hab. Adam Panek, komisarzem konkursu artysta rzeźbiarz i malarz Zbigniew Strzyżyński.
19 Zdjęć
02 sierpnia w Galerii Podlaskiej w Białej Podlaskiej odbył się wernisaż wystawy grafiki Pauliny Wujec pt. „Przefiltrowani – ilustracja modowa”. Prace w ramach cyklu „przefiltrowani” wykonane są w technice grafiki wektorowej. Przedstawiają głównie ilustracje modowe oraz grafiki z social mediów przekształcone w kolorowe kompozycje. Wystawę można oglądać do 04 września…
93 Zdjęć
Wystawa przedstawia dwa cykle tematyczne „Istoty” (psy i koty). Są to obrazy olejne na płótnie, pojedyncze i poliptyki. Drugi cykl tematyczny to „Rośliny” (kwiaty). Są to obrazy olejne na płótnie, w dużej mierze poliptyki, cykl gwaszy, oraz miniatury rysunkowe. Oprócz malarstwa prezentowane są wiersze dotyczące konkretnych obrazów, tematycznie związane z wystawą. Podczas wernisażu odbyło się również spotkanie autorskie z artystką w tym prezentacja multimedialna oraz recytacja jej wierszy.
71 Zdjęć
Cezary Michoński – absolwent anglistyki, doktor nauk humanistycznych. Na co dzień pracownik dydaktyczny Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Jego pasjami są muzyka, fotografia, film i literatura.
24 Zdjęć
Fragment z opisu wystawy:„Krajobrazy ikon w oczywisty sposób przywołują specyfikę ikon. Są wariacją na temat obrazów o ikonach, cyklu, wokół którego poruszam się już od lat, a którego esencją jest szerokie i elastyczne nawiązanie do estetyki ikony. Krajobrazy wskazywać mają na wielowątkowość wpisaną w stylistykę ikony, nakreślając jednocześnie możliwie szerokie…
40 Zdjęć
Marek Mazanowski urodził się pierwszego stycznia 1955 roku w Lublinie. Tam też ukończył szkołę podstawową oraz III Liceum Ogólnokształcące, w klasie o profilu matematyczno-fizycznym. W latach 1974 -1978 studiował na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej, na kierunku Wychowanie Plastyczne. Dyplom, obronił wiosną 1979 roku. Przez pięć lat był nauczycielem w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie gdzie uczył malarstwa, wystawiennictwa i fotografii. W roku 1984 rozpoczął pracę w Instytucie Wychowania Artystycznego Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej. W 1991 roku w gdańskiej Akademii Sztuk pięknych, po obronie stosownej pracy, otrzymuje stopień doktora. Stopień doktora habilitowanego otrzymał po przewodzie, który miał miejsce w 2008 roku w ASP w Łodzi. Obecnie zatrudniony w Zakładzie Malarstwa , kierowanym przez profesora Tomasza Zawadzkiego. Prowadzi zajęcia z rysunku, malarstwa a także inne przedmioty dotyczące problemów kompozycji i konstrukcji obrazów.Sam uprawia głównie malarstwo, także rysunek, fotografię, grafikę… Swoje prace prezentował na 12 wystawach indywidualnych, brał udział w ponad 60 konkursach i wystawach zbiorowych. Otrzymał kilka nagród i wyróżnień.Od 1982 jest członkiem Polskiego Związku Artystów Plastyków. Mieszka w Lublinie.
36 Zdjęć
Renata Sobczak MALARSTWO Renata Sobczak. Od urodzenia mieszka w Białej Podlaskiej. Ukończyła edukacje na Wydziale Artystycznym UMCS im. Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Dyplom z grafiki warsztatowej pod kierunkiem prof. Maksymiliana Snocha. Paweł Sobczak- Urodzony w 1995 roku w Białej Podlaskiej. Obecnie jest studentem V roku Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi na wydziale Grafiki i Malarstwa.
54 Zdjęć
Z wykształcenia informatyk, z zamiłowania fotograf. Mieszkam we wschodniej Polsce (woj. lubelskie, miasto Biała Podlaska). Zdjęcia, które tworzę nie ograniczają się do jednego miejsca, jednego miasta. Jestem ciągle na etapie poszukiwania innego punktu widzenia, staram się, aby zdjęcia były niebanalne, postrzegane nieco inaczej od większości.
10 Zdjęć