Sylwia Sosińska

Sylwia Sosińska. Jestem artystką urodzoną w Toruniu. Ukończyłam malarstwo na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w specjalizacji szkło artystyczne. W roku akademickim 2018/2019 byłam asystentką w pracowni dyplomowej. W swojej twórczości posługuję się głównie techniką wypału wysokotemperaturowego – fusingu. Brałam udział w międzynarodowym projekcie International Projekt Glass Art Workshop 2019 oraz Bella Sky Way Festiwal 2021.

Instalacja „ Ewolucje pamięci”. Pamięć – jej zadaniem jest rejestracja, przechowywanie i odtwarzanie informacji. To właśnie na tych procesach skupia się moja instalacja. Interesuje mnie ich różnorodność, a także ich ewolucja, zarówno w poszczególnych jednostkach, jak i całych grupach (etnicznych, narodowościowych itp.). Do tego wielowarstwowego procesu odniosłam się szklanymi panelami o rożnej wysokości i szerokości. Niektóre z nich mają gładką powierzchnie, inne zostały poddane wysokotemperaturowemu wypałowi i nabrały faktury oraz wypukłości. Umieszczenie paneli sprawia, że przenikają się one, tworząc wielowarstwową i wielowymiarową kompozycje.

Opis techniczny projektu: panele szklane umieszczone w drewnianej podstawie, która zostanie kotwami wbita w trawę. Instalacja składa się z 10 do 20 paneli.

Komentarze są wyłączone.