Szymon Jankowski

Szymon Jankowski ur. 1996, Nowe Miasto Lubawskie, Jestem absolwentem Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Tytuł Magistra Sztuki obroniłem w 2021r., dyplom artystyczny przygotowałem pod opieką promotorską prof. Mariana Stępaka. Podczas studiów brałem udział w kilkudziesięciu wystawach krajowych i zagranicznych, tworząc w takich mediach jak performance, instalacje, obiekty, fotografia analogowa, cyjanotypia, grafika oraz media mieszane. Za twórczość artystyczną otrzymałem w latach 2019-2021 kilkukrotnie Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za znaczące osiągnięcia artystyczne, Stypendium Rektora UMK za osiągnięcia naukowe i artystyczne oraz Stypendium Prezydenta Miasta Torunia, co więcej w 2020 roku otrzymałem Tytuł Najlepszego Studenta Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Performance „Efemeryczna pamięć”. Wielkie parki z alejami kojarzą mi się z pomnikami. Przeważnie jak spacerowałem po kilku różnych parkach to spotykałem się z różnorakimi pomnikami. Jednego razu był to pomnik, który upamiętniał ważną postać, innego razu ważne wydarzenie, a czasem było to bardzo stare drzewo stanowiące pomnik przyrody. Każdy napotkany obiekt odnosił się do sytuacji, która miała miejsce w przeszłości i była istotna dla danej społeczności lokalnej. W moim performance chciałbym odnieść się do aktualnie panujących sytuacji na świecie oraz do własnych przemyśleń i stworzyć efemeryczny pomnik. Niejako będzie to indywidualny zapis percepcji doświadczanych w minionym czasie.

Opis techniczny projektu: praca w przestrzeni publicznej, wchodząca w interakcję z publicznością, przewidywane zajęcie terenu ok. 2x2m

Komentarze są wyłączone.