Władysław Szczepański – 05.04.2019 r.

Bialskie Centrum Kultury in. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej oraz  Galeria Podlaska serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy twórczości Władysława Szczepańskiego pt. „Dotyk”, który odbędzie się 05 kwietnia (piątek) o godz. 18:00 w siedzibie Galerii Podlaskiej (ul. Warszawska 12). 

Prezentowane w Galerii Podlaskiej prace zostały wybrane z powstałych w ostatnich latach cykli: „Okruchy”, „Tropem”, Kiedyś”, Echo”, „Dotyk”, Zatrzymane”, Do światła”, Cień”, „Cisza”. Autor opatrzył je wspólnym tytułem DOTYK. Wszak tworząc dotyka – stosując bardzo subtelne środki wyrazu, operując bogatą gamą czerni — tego, co zostało, co przeminęło i nadal przemija, a co warte jest utrwalenia.

***

Władysław Szczepański – Profesor zwyczajny w Instytucie Sztuk Pięknych UJK w Kielcach. Prezentował prace na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych, m.in. w Warszawie, Krakowie. Wrocławiu, Kielcach, Zakopanem, Gdańsku, Toruniu oraz w Kijowie (Ukraina), Raiding (Austria) i Jaseniku (Czechy). Brał udział w wielu wystawach krajowych i międzynarodowych w Polsce, Belgii, Czechach, Macedonii, Niemczech, Rumunii, Słowacji, Szwecji, w Ukrainie, Węgrzech i we Włoszech. Jego prace znajdują się w zbiorach muzeów i galerii w kraju i za granicą. Jest laureatem wielu nagród za twórczość artystyczną. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków i Stowarzyszenia Historyków Sztuki.

Prace oglądać będzie można do 08 maja 2019 roku.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.