ROK 2020

Wystawa twórczości bialskiego środowiska plastycznego zrzeszonego przy Galerii Podlaskiej

Wernisaż wystawy 2 października godz. 18.00 teren przy Galerii Podlaskiej. Do 3️⃣ listopada w Galerii Podlaskiej możemy podziwiać prace Michała Kurkowskiego pod tytułem „TRANS-FORMY” ❗ 👉 Wystawa, którą otworzyła Renata Sobczak – kierownik Galerii Podlaskiej, odbyła się z udziałem Prezydenta Miasta Michała Litwiniuka. ℹ Prace artysty wyróżnia wielowarstwowość oraz niebanalne, precyzyjne tworzenie każdego elementu. Michał Kurkowski zajmuje się grafiką warsztatową, użytkową i innymi działaniami plastycznymi.

PARKU SZTUKI, czyli na Działania Artystyczne w Parku Radziwiłłowskim w Białej Podlaskiej. 11-13 września 2020. Oficjalne otwarcie 11.09.2020 r. o godz. 17:00. Dziewięciu artystów zaprezentuje swoje dzieła w przestrzeni historycznego założenia zamkowo - pałacowego. Obiekty, instalacje, performance, czyli sztuka współczesna w otwartej przestrzeni. Wydarzenie organizowane jest przez Galerię Podlaską.

To kolejna wystawa prac artystów bialskiego środowiska artystycznego. NOVUM - najnowsze prace, utwory odnoszące się do aktualnych wydarzeń. Zachęcamy Państwa do odwiedzin Galerii Podlaskiej, żeby zobaczyć jak artyści poradzili sobie z tematem wystawy. Wystawa będzie czynna do 30 września 2020

Mieczysław Skalimowski w 1979 r. ukończył studia UMCS Instytut Wychowania Artystycznego (kierunek Wychowanie Plastyczne) i podjął pracę w I LO im. J.I. Kraszewskiego jako nauczyciel plastyki. Od września 1982 przeniósł się do Wojewódzkiego Domu Kultury – praca z amatorskim ruchem artystycznym, z dziećmi i młodzieżą. Od 1992 – pracuje w Galerii Podlaskiej.

EWA BOROWSKA studiowała w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Dyplom w pracowni Danuty Kołwzan-Nowickiej w 1981r. Twórczość w zakresie malarstwa (pastele, malarstwo sztalugowe), rysunku, typografii. Jest autorką 28 wystaw indywidualnych. W latach 1991-2018 brała udział w ponad 70 plenerach i wystawach zbiorowych. Działalność edukacyjna-nauczycielka plastyki , wiedzy o kulturze, historii sztuki w II LO im.E.Plater i KLO w Białej Podlaskiej. Animatorka kultury, angażująca młodzież w projekty artystyczne, współpracująca z wieloma placówkami kultury w Białej Podlaskiej i poza nią . W 2006 r. otrzymała Bialską Nagrodę Kultury im. Anny z Sanguszków Radziwiłłowej za całokształt twórczości artystycznej i wyróżniające osiągnięcia w pracy pedagogiczno-artystycznej. Od 2011 roku uczestniczy w Międzynarodowych Festiwalach Sztuki w Grecji pod patronatem UNESCO.

w 2012 r. ukończyła studia na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie, jest także absolwentką Pedagogiki i Psychologii na UMCS. Laureatka wyróżnienia honorowego V Międzynarodowego Biennale Obrazu Qadro-Art, Łódź (2016); II nagrody w XIII Ogólnopolskim Biennale Twórczości Plastycznej Nauczycieli, Zamość (2016); I nagrody w konkursie „Zapachy życia”, Rybnik-Boguszowice (2012). Autorka wielu wystaw indywidualnych, m.in.: Wystawa rysunku i malarstwa, Galeria ES, Międzyrzec Podlaski (2017); Gry przedwstępne & Kompilacje, Galeria Oranżeria, Radzyń Podlaski (2017); Uprzedmiotowiony, Galeria Centrum Kultury w Łęcznej (2016); Gry przedwstępne, Galeria Podlaska, Biała Podlaska (2016); Cisza w dźwięku, Galeria Inter Libros, Biblioteka Miejska w Puławach (2015); Bieguny zdziwienia, Galeria Podlaska, Biała Podlaska (2014); W Drodze…, Galeria Podlaska, Biała Podlaska (2013). Uczestniczka licznych wystaw zbiorowych i pokonkursowych, ostatnio: III Międzynarodowy Konkurs Artystyczny „Pejzaż współczesny”, Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie (2017); Ogólnopolska Wystawa Real 3, Muzeum w Koszalinie (2017); Wizje, Muzeum Regionalne w Krasnymstawie (2017); Międzynarodowa wystawa „Epoka mistrzów – czas wskaże mistrza”, Dubno, Białystok, Łuck, Warszawa, Tarnopol (2017); OBECNI malarstwo/grafika, Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie (2017); I Przegląd Sztuki Współczasnej NOWA AWANGARDA, Galeria Szyb Wilson, Katowice (2017); 4 Triennale Polskiego Malarstwa Współczesnego – Jesienne konfrontacje, Galeria BWA Rzeszów (2016); XIII Międzynarodowy Jesienny Salon Sztuki, Galeria BWA Ostrowiec Świętokrzyski (2016); V Międzynarodowe Biennale Obrazu Qadro-Art, Łódź (2016); V Międzynarodowy Przegląd Sztuki ALTERNATYWY 33, Ostrów Wielkopolski (2016).

Od 10 stycznia w Galerii Podlaskiej dokonano otwarcia intrygującej wystawy prac Henryka Widelskiego z Bełżyc. Ma ona charakter symboliczny. Stąd wymaga od widza skupienia i refleksji. Widelski jest absolwentem wydziału artystycznego UMCS. Wystawiał wcześniej w Częstochowie, Krakowie, Lublinie, Olkuszu, Radomiu, Ostrowcu Świętokrzyskim, Radomsku, Ostrowie Wielkopolskim i Szczecinie, wszędzie spotykając się z bardzo dobrym przyjęciem. Zdobył też wiele nagród i wyróżnień.

Komentarze są wyłączone.