ROK 2018

Urodziła się w 1959 roku w Czeladzi. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Katowicach. Studiowała na Uniwersytecie Śląskim na Wydziale Artystycznym w Cieszynie. Dyplom w zakresie malarstwa sztalugowego uzyskała w pracowni prof. Jagody Adamus i dr Adama Molendy. W 2011 ukończyła studia podyplomowe w zakresie malarstwa w pracowni prof. Teresy Kotkowskiej-Rzepeckiej oraz unikatowego papieru czerpanego pod kierunkiem dr hab. Małgorzaty Buczek-Śledzińskiej, na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. J. Matejki w Krakowie. W 2017 roku uzyskała stopień doktora sztuki na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków okręg katowicki. Zrealizowała 30 indywidualnych wystaw malarstwa oraz obiektów z unikatowego papieru czerpanego z materii organicznej. Uczestniczyła w około 80 prezentacjach zbiorowych w kraju i za granicą m. in. USA, Rosji, Francji, Niemczech, Anglii. Zajmuje się malarstwem sztalugowym i tworzy autorski, unikatowy papier ręcznie czerpany.

KAJA GROMADZKA ur. 01.10.1987 r. w Białej Podlaskiej. Uczęszczała do Liceum Plastycznego w Nałęczowie na kierunku meblarskim, ukończyła Liceum Plastyczne w Zamościu w 2008 roku. (kierunek scnycerski) Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na wydziale Sztuk Wizualnych. Dyplom zawodowy uzyskała w 2014 r. w pracowni Lalki i Scenografii w Filmie Animowanym pod kierunkiem dr hab. Marka Skrobeckiego. Dyplom artystyczny w 2014, w pracowni Grafiki Warsztatowej pod kierunkiem prof. Grzegorza Chojnackiego, z graficznych technik wypukłych (drzeworyt, linoryt). Zajmuję się: SCENOGRAFIĄ, REKWIZYTAMI, filmowaniem, montażem, ANIMACJA 3D, 2D oraz MODELOWANIEM realnych modeli przestrzennych, fotografią, oświetleniem, projektowaniem kostiumów - MOJE PRACE ZWIĄZANE SĄ z koncepcyjnym twórczym myśleniem.

W Galerii górnej obejrzeliśmy wystawę malarstwa - "Martwa natura" Janusza Maraśkiewicza (historyk sztuki, badacz architektury, konserwator zabytków). Maluje on obrazy do powieszenia na ścianie, po to, by radowały "zwykłością" formy, czyniąc zadość potrzebom barwy i rzeczywistego kształtu, z układu kolorów tworząc "przyjemny" widok dla wzroku ludzkiego.

Wernisaż wystawy malarstwa Romana Pieńkowskiego za nami. Na to wydarzenie przyszło wielu zainteresowanych. Nie ma co ukrywać, że było bardzo tłoczno. Nie zabrakło łez wzruszenia, wielu uśmiechów, prezentów oraz zdjęć pamiątkowych. A przede wszystkim niesamowitych obrazów oraz pejzaży.

7 grudnia 2018 r. w Galerii Podlaskiej BCK została otwarta wystawa twórczości bialskiego środowiska plastycznego pt.: „Trzy”. Temat wystawy pozostawiał uczestnikom wystawy pełną swobodę w interpretacji jego znaczenia. Mimo wspólnego mianownika, powstały dzieła bardzo oryginalne, prezentujące 27 różnych postaw artystycznych. W wystawie udział wzięli: Ewa Borowska, Paweł Cajgner, Elżbieta Centkowska, Jacek Centkowski, Edyta Drobysz, Maciej Falkiewicz, Jacek Gałczyński, Mirosław Gromada, Kaja Gromadzka, Marek Jędrych, Sylwia Kalinowska, Adam Korszun, Danuta Koszołko, Piotr Kowieski, Dorota Kulicka, Artur Kulik, Jolanta Kuśmierz, Magdalena Kuźmiuk, Janusz Maksymiuk, Janusz Maraśkiewicz, Renata Owczaruk, Roman Pieńkowski, Mieczyslaw Skalimowski, Renata Sobczak, Jarosław Struk, Magdalena Wójcik oraz Agnieszka Wołosowicz. Wystawę można oglądać do 2 stycznia 2019 roku.

Komentarze są wyłączone.