Maciej Falkiewicz – “Kolorowy pamiętnik” – Malarstwo – Wernisaż 1 lipca 2022 – galeria zdjęć

W piątek 01.07 została otwarta wystawa malarstwa Macieje Falkiewicza “Kolorowy pamiętnik”. Dziękujemy gościom za tak liczne przybycie na wernisaż. Poniższy tekst napisał przyjaciel Artysty – Waldemar Golanko.

“Pan Maciej z Lublina, a nie z miasta Łodzi pochodzi, za to osiadł w Białej Podlasce! Błagam o łaskę! nie na Alasce. To takie przygraniczne miasteczko, za rzeczką. Bogu dzięki, że nasz świat niewielki, a ON maluje konie, choć „Araby”, a żaby na aby i BABECZKI, takie dorodne, piaskowe, które mogą zawrócić w głowie, WYBORNE, i smakowite, „kocham cię życie”. Co jeszcze zmaluje MISTRZ pędzla?! – nikt nie wie. Osiemdziesiąt mgnień wiosny? Poranek radosny? „Cztery pory roku”?, w Janowie pokój, nadzieję na jutro? – czekają płótna.

Obrazów tyle ma w głowie, że i pojąć trudno. Taki oryginalny osiemdziesięciolatek, choć nie wygląda – bez wąsa dałbym Mu, cirka, setkę – na pół, a po „pięćdziesiątce” – według Hugo „młodość starych” się zaczyna. MISTRZ, wspominał, że to nie Jego wina, że tak maluje, że farba kosztuje a impresja trwa krótko, ale nie tracił czasu i bez hałasu, i rozgłosu znalazł sposób – na życie. Wziął sprawy w swoje ręce: pędzle, sztalugi, blejtramy i stworzył świat nieznany dla nikogo dotychczas. Artysta. Realizm odbrązowił, pejzaż odsłonił, martwa natura w akcie ożyła, w pędzlu i wyobraźni JEGO siła. Jeżeli warto było przyjść dzisiaj do galerii nie dla Macieja, a kolorów, którymi wzbogacił płótna i ŚWIAT – Cenzuro, SZTUKO okrutna, oceń dorobek lat!”

Waldemar Golanko

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.