Aleksandra Kucewicz – Wasilewska “30 x Cisza”

Aleksandra Kucewicz-Wasilewska jest absolwentką Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Dyplom „Instalacja artystyczna 06/07” zrealizowała w Pracowni Rysunku Interdyscyplinarnego. Stopień doktora sztuki uzyskała na Wydziale Grafiki i Malarstwa ASP w Łodzi realizując cykl obrazów malarskich i instalację artystyczną „Sztuka ciszy”. Tworzy w wielu mediach sztuki, realizując obiekty artystyczne, instalacje artystyczne, happeningi, rysunek interdyscyplinarny, sztukę akcji, malarstwo warsztaty i projekty artystyczne. Inspiracją i wspólnym mianownikiem dla treści i języka wizualnego jej prac jest arteterapia. Założycielka Nieformalnej Pracowni na Cechowej w Bydgoszczy. Prywatnie matka trojga dzieci.

      Wystawa „30xCisza” malarstwo

„Wystawa jest przedstawieniem rozważań malarskich na temat ciszy. Cykl malarski zawiera trzydzieści obrazów, które są kontynuacją moich badań doktorskich rozpoczętych w 2018 roku. Obrazy składają się z dwóch etapów malarskich. Pierwszy dotyczy monochromatycznych eksperymentów barwnych. Każdy obraz jest rozwinięciem jednego koloru w tonację. Następnie rozbudowałam powyższy zestaw o kolejne możliwości kolorystyczne, wykorzystując możliwości fakturalne i strukturalne. Serię można dowolnie rozszerzać wykorzystując zmiany jasności, nasycenia i całe nieskończone bogactwo mieszania barw. Ograniczenie kolorystyczne pozwala mi uwypuklić symbolikę koloru, która jest kluczowym elementem chromoterapii.

Drugi etap – oscyluje wokół bieli i nawiązuje do geometrycznej szkoły Strzemińskiego, z której się wywodzę.

Zestawienie tych dwóch malarskich światów na płótnie stanowi jedność. Praca nad cyklem i szukanie głębokiej identyfikacji buduje więzi między przestrzenią działania a artystą. Jest również twórczą propozycją komunikacji z odbiorcą, z jego środowiskiem”.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.