Monika Tyczyńska – malarstwo “Labirynt, w którym żyję”

Wernisaż wystawy malarstwa Moniki Tyczyńskiej pn. “Labirynt, w którym żyję” odbędzie się 6 października (piątek) o godzinie 18:00.

Monika Tyczyńska urodziła się i mieszka w Warszawie. Jest absolwentką Wydziału Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w 1996 r. w Pracowni Malarstwa pod kierunkiem prof. Zbigniewa Gostomskiego, aneks w Pracowni Tkaniny Artystycznej u prof. Wojciecha Sadleya oraz w Pracowni Ceramiki Artystycznej, pod kierunkiem Andrzeja Łopińskiego.

Sztuka w moim życiu obecna jest od zawsze, dość szybko zdałam sobie sprawę, że właśnie ta forma wyrazu i wypowiedzi jest mi bliska i nadaje życiu sens. W twórczości wypowiadam się poprzez bardzo różne techniki, głównie jest to malarstwo i rysunek, bardzo często wszelkiego rodzaju collage – opowiada sama artystka.

Wstęp do Galerii jest darmowy.

Na wydarzenie zaprasza Prezydent Miasto Biała PodlaskaMichał Litwiniuk oraz Bialskie Centrum Kultury.

Do zobaczenia!

Monika Tyczyńska

Urodziła się i mieszka w Warszawie. Jest absolwentką Wydziału Malarstwa warszawskiej AKademii Sztuk Pięknych. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w 1996 r. w Pracowni Malarstwa pod kierunkiem prof. Zbigniewa Gostomskiego, aneks w Pracowni Tkaniny Artystycznej u prof. Wojciecha Sadleya oraz w

Pracowni Ceramiki Artystycznej, pod kierunkiem Andrzeja Łopińskiego.

W twórczości wypowiada się poprzez bardzo różne techniki, głównie jest to malarstwo i rysunek, bardzo często wszelkiego rodzaju collage. Tworzy też tkaniny artystyczne, klasycznie tkane gobeliny ale także przestrzenne instalacje. Przez dużą część życia zajmowała się również ceramiką artystyczną, dodatkowo poza ASP jest absolwentką dwuletniej szkoły ceramicznej.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.